/ Fixed Inductors / LQG15WH1N2B02D
minImg
LQG15WH1N2B02D
Murata Electronics
제품 번호:
LQG15WH1N2B02D
제조업체:
Murata Electronics
패키지:
0402
설명:
FIXED IND 1.2NH 1200MA 0402
재고 : 5500
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series LQG15
Inductance 1.2 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 13GHz