/ Fixed Inductors / LQG15WH3N8C02J
minImg
LQG15WH3N8C02J
Murata Electronics
제품 번호:
LQG15WH3N8C02J
제조업체:
Murata Electronics
패키지:
0402
설명:
EMC
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series LQG15
Inductance 3.8 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz