Murata Electronics
제품 번호:
LQG18HNR10J00D
제조업체:
패키지:
0603 (1608 Metric)
배치:
-
설명:
FIXED IND 100NH 300MA 900MOHM SM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.228
$0.228
10
$0.2033
$2.033
25
$0.17784
$4.446
50
$0.15257
$7.6285
100
$0.13984
$13.984
250
$0.127148
$31.787
500
$0.11951
$59.755
1000
$0.091532
$91.532
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |
| Q @ Freq | 12 @ 100MHz |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 350 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| DC Resistance (DCR) | 900mOhm Max |
| Ratings | - |
| Series | LQG18 |
| Inductance | 100 nH |
| Type | Multilayer |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 800MHz |
| Mfr | Murata Electronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Air |
| Base Product Number | LQG18HN |