/ Fixed Inductors / LQH2HNHR68K03L
minImg
LQH2HNHR68K03L
Murata Electronics
제품 번호:
LQH2HNHR68K03L
제조업체:
Murata Electronics
패키지:
1008
설명:
FIXED IND 0.68UH 520MA POWRTRN
재고 : 3000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
DC Resistance (DCR) 124mOhm
Ratings AEC-Q200
Series LQH2
Inductance 680 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz