/ Fixed Inductors / LQH44PN3R3MJ0L
minImg
LQH44PN3R3MJ0L
Murata Electronics
제품 번호:
LQH44PN3R3MJ0L
제조업체:
Murata Electronics
설명:
FIXED IND 3.3UH 1A 106 MOHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 106mOhm Max
Ratings -
Series LQH44
Inductance 3.3 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Frequency - Self Resonant 55MHz