/ Fixed Inductors / LQP02HQ3N8C02L
minImg
LQP02HQ3N8C02L
Murata Electronics
제품 번호:
LQP02HQ3N8C02L
제조업체:
Murata Electronics
패키지:
01005 (0402 Metric)
설명:
FIXED IND 3.8NH 350MA 350MOHM SM
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.32mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Ratings -
Series LQP02
Inductance 3.8 nH
Type Thick Film
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.2GHz