/ Fixed Inductors / LQP03TN12NHZ2D
minImg
LQP03TN12NHZ2D
Murata Electronics
제품 번호:
LQP03TN12NHZ2D
제조업체:
Murata Electronics
패키지:
0201 (0603 Metric)
설명:
FIXED IND 12NH 250MA 700MOHM SMD
재고 : 16093
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series LQP03
Inductance 12 nH
Type Thick Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.9GHz