/ Fixed Inductors / LQP03TN3N3BZ2D
minImg
LQP03TN3N3BZ2D
Murata Electronics
제품 번호:
LQP03TN3N3BZ2D
제조업체:
Murata Electronics
패키지:
0201 (0603 Metric)
설명:
FIXED IND 3.3NH 450MA 250MOHM SM
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series LQP03
Inductance 3.3 nH
Type Thick Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz