/ Fixed Inductors / LQP03TN4N2C02D
minImg
LQP03TN4N2C02D
Murata Electronics
제품 번호:
LQP03TN4N2C02D
제조업체:
Murata Electronics
패키지:
0201 (0603 Metric)
설명:
FIXED IND 4.2NH 350MA 400MOHM SM
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Ratings -
Series LQP03
Inductance 4.2 nH
Type Thick Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.3GHz