Linear Integrated Systems, Inc.
제품 번호:
LSK389B TO-71 6L ROHS
패키지:
TO-71
배치:
-
설명:
JFET 2N-CH 40V 10MA TO71
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$12.7775
$12.7775
10
$11.2537
$112.537
100
$9.73313
$973.313
500
$8.820674
$4410.337
1000
$8.090694
$8090.694
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Type | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 25pF @ 10V |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id | 300 mV @ 1 µA |
| Current Drain (Id) - Max | 10 mA |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0) | 6 mA @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-71 |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40 V |
| Series | LSK389 |
| Package / Case | TO-71-6 Metal Can |
| Power - Max | 400 mW |
| Mfr | Linear Integrated Systems, Inc. |
| Package | Bulk |
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) | 40 V |