Analog Devices Inc.
제품 번호:
LT3081ER#TRPBF
제조업체:
패키지:
7-DDPAK
배치:
-
설명:
IC REG LIN POS ADJ 1.5A 7DDPAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.3505
$8.3505
10
$7.54015
$75.4015
25
$7.18922
$179.7305
100
$6.242355
$624.2355
250
$5.961782
$1490.4455
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| PSRR | 90dB ~ 20dB (120Hz ~ 1MHz) |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 5 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 34.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 7-DDPAK |
| Series | - |
| Control Features | Current Limit |
| Package / Case | TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 1.5A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT3081 |