Analog Devices Inc.
제품 번호:
LT3493IDCB#TRMPBF
제조업체:
패키지:
6-DFN (2x3)
배치:
-
설명:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1.2A 6DFN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.291
$9.291
10
$8.3923
$83.923
25
$8.00204
$200.051
100
$6.948015
$694.8015
250
$6.635712
$1658.928
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 34.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 750kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.78V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT3493 |