Analog Devices Inc.
제품 번호:
LT3972EMSE#PBF
제조업체:
패키지:
10-MSOP-EP
배치:
-
설명:
IC REG BUCK ADJ 3.5A 10MSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.3335
$11.3335
10
$10.4177
$104.177
25
$9.98564
$249.641
100
$8.79814
$879.814
250
$8.366308
$2091.577
500
$7.826537
$3913.2685
1000
$7.178827
$7178.827
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 33V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 30V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-EP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 230kHz ~ 2.45MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.79V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT3972 |