Analog Devices Inc.
제품 번호:
LT8606IDC#TRMPBF
제조업체:
패키지:
8-DFN (2x2)
배치:
-
설명:
IC REG BUCK ADJ 350MA 8DFN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.18
$4.18
10
$3.74965
$37.4965
25
$3.54502
$88.6255
100
$3.072395
$307.2395
250
$2.914828
$728.707
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 350mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 12V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT8606 |