Analog Devices Inc.
제품 번호:
LTC1597-1BCG#PBF
제조업체:
패키지:
28-SSOP
배치:
-
설명:
IC DAC 16BIT A-OUT 28SSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$36.613
$36.613
10
$34.1544
$341.544
25
$32.72332
$818.083
100
$29.65539
$2965.539
250
$28.632772
$7158.193
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±2 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 1µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC1597 |