Samtec Inc.
제품 번호:
LTH-030-01-G-D-A-K
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HDR 60POS SMD GOLD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 60 |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.066" (1.68mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | LTH |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Features | Board Guide, Pick and Place |
| Mated Stacking Heights | 2.31mm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTH-030 |