/ LED Drivers / LWA150-C630-ERD
minImg
LWA150-C630-ERD
AUTEC POWER SYSTEMS
제품 번호:
LWA150-C630-ERD
제조업체:
AUTEC POWER SYSTEMS
설명:
LED Driver, AC-DC, 150W, CC, 90-
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Input (Max) 277VAC, 420VDC
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency cUL, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.34" L x 2.66" W x 1.32" H (161.0mm x 67.6mm x 33.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.3A
Weight -
Number of Outputs 1
Ratings IP67
Voltage - Input (Min) 120VAC, 127VDC
Series LWA150-C
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Standard Number UL 8750
Voltage - Output 14 ~ 38V