Harwin Inc.
제품 번호:
M300-MV10345M1
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER VERT 3POS 3MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.852
$5.852
10
$5.29435
$52.9435
100
$4.636
$463.6
500
$3.904006
$1952.003
1000
$3.41601
$3416.01
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.276" (7.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 600VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 29.5µin (0.75µm) |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Contact Type | Male Pin, Power |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Harwin Inc. |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | Mating Flange |
| Pitch - Mating | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 3 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled |
| Series | M300 |
| Contact Shape | Circular |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Green |
| Contact Finish - Post | - |
| Contact Length - Post | 0.126" (3.20mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | 8.9mm |
| Package | Tube |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | M300-MV1 |