STMicroelectronics
제품 번호:
M48T201V-85MH1E
제조업체:
패키지:
44-SOH
배치:
-
설명:
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 44SOH
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 44-SOH |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Series | Timekeeper® |
| Type | Clock/Calendar |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 44-BSOP (0.337", 8.56mm Width) requires SNAPHAT |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Timekeeping (Max) | 2mA @ 3V ~ 3.6V |
| Features | Alarm, Leap Year, Square Wave Output, Supervisor, Watchdog Timer, Y2K |
| Time Format | HH:MM:SS (24 hr) |
| Package | Tube |
| Interface | Parallel |
| Voltage - Supply, Battery | 3V |
| Base Product Number | M48T201 |