M55342E09B549ARWS
Vishay Dale Thin Film
제품 번호:
M55342E09B549ARWS
제조업체:
Vishay Dale Thin Film
패키지:
2512
설명:
RES SMD 549 OHM 0.1% 1W 2512
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 549 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Mfr Vishay Dale Thin Film
Number of Terminations 2
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)