STMicroelectronics
제품 번호:
M74HC251B1R
제조업체:
패키지:
16-DIP
배치:
-
설명:
IC MULTIPLEXER 1 X 8:1 16DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.798
$0.798
10
$0.71345
$7.1345
25
$0.67716
$16.929
100
$0.55613
$55.613
250
$0.51984
$129.96
500
$0.459401
$229.7005
1000
$0.362691
$362.691
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1 x 8:1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Series | 74HC |
| Type | Multiplexer |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 74HC251 |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |