Harwin Inc.
제품 번호:
M80-5T10605M2-02-331-00-000
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
DATAMATE 2-ROW MIX-TEK MALE VERT
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$24.187
$24.187
10
$21.1774
$211.774
100
$18.954685
$1895.4685
500
$17.386064
$8693.032
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.220" (5.60mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 800VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 29.5µin (0.75µm) |
| Current Rating (Amps) | 2.2A, 20A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy, Phosphor Bronze |
| Mfr | Harwin Inc. |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Keying Slot, Mating Flange, Mounting Flange, Mounting Hardware |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 8 (6 + 2 Power) |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |
| Series | Datamate Mix-Tek |
| Contact Shape | Circular |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | - |
| Contact Length - Post | 0.130" (3.30mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | 7.3mm |
| Package | Tube |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | M80-5T1 |