Panasonic Electronic Components
제품 번호:
MA3U74900L
패키지:
U-G2
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 5A 2UG
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.52
$1.52
10
$1.26065
$12.6065
100
$1.00339
$100.339
500
$0.849015
$424.5075
1000
$0.720376
$720.376
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | U-G2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 mA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 2.5 A |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 125°C |
| Base Product Number | MA3U749 |