MAL211917331E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
제품 번호:
MAL211917331E3
설명:
CAP ALUM 330UF 40V AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Ripple Current @ Low Frequency 630 mA @ 100 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 430mOhm @ 100Hz
Series 119 AHT-DIN
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 330 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 370 mOhms