Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX1003CAX+
패키지:
36-SSOP
배치:
-
설명:
IC ADC 6BIT PIPELINED 36SSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.3265
$10.3265
10
$9.32425
$93.2425
25
$8.89086
$222.2715
100
$7.719795
$771.9795
250
$7.372798
$1843.1995
500
$6.722257
$3361.1285
1000
$6.441
$6441
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 3.3V |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Architecture | Pipelined |
| Configuration | PGA-ADC |
| Data Interface | Parallel |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 36-SSOP |
| Reference Type | Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 36-BSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | PGA, Simultaneous Sampling |
| Number of Bits | 6 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 90M |
| Base Product Number | MAX1003 |