Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX1084BCSA+
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC ADC 10BIT 400KSPS 8-SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.4475
$11.4475
10
$10.5241
$105.241
25
$10.08824
$252.206
100
$8.88839
$888.839
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| Input Type | Single Ended |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Reference Type | Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Number of Bits | 10 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 400k |
| Base Product Number | MAX1084 |