Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX11049ECB+
패키지:
64-TQFP-EP (10x10)
배치:
-
설명:
IC ADC 16BIT SAR 64TQFP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$33.421
$33.421
20
$30.827975
$616.5595
40
$29.442162
$1177.68648
80
$26.324861
$2105.98888
240
$25.72125
$6173.1
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Input Type | Single Ended |
| Number of A/D Converters | 8 |
| Architecture | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Data Interface | Parallel |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 64-TQFP-EP (10x10) |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 64-TQFP Exposed Pad |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 8 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tray |
| Sampling Rate (Per Second) | 250k |
| Base Product Number | MAX11049 |