Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX1416EPE+
패키지:
16-PDIP
배치:
-
설명:
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 16DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$15.4945
$15.4945
10
$14.2405
$142.405
25
$13.65036
$341.259
100
$12.027
$1202.7
250
$11.436746
$2859.1865
500
$10.95825
$5479.125
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| Input Type | Differential |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | PGA |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 500 |
| Base Product Number | MAX1416 |