Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX15004CAUE/V+
패키지:
16-TSSOP-EP
배치:
-
설명:
AUTOMOTIVE BOOST/FLYBACK/SEPIC P
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Serial Interfaces | - |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, Flyback, SEPIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Duty Cycle (Max) | 80% |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 15kHz ~ 1MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 40V |
| Base Product Number | MAX15004 |