Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX1501ETE/V+
패키지:
16-TQFN (5x5)
배치:
-
설명:
IC BAT CHG MULTCHEM 1-3CL 16TQFN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | - |
| Charge Current - Max | 1.4A |
| Number of Cells | 1 ~ 3 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (5x5) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Voltage |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 6.25V |
| Battery Chemistry | Multi-Chemistry |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tube |
| Programmable Features | - |
| Interface | - |
| Base Product Number | MAX1501 |