Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX16903SAUE50/V+T
패키지:
16-TSSOP-EP
배치:
-
설명:
IC REG BUCK 5V 1A 16TSSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.7595
$4.7595
10
$4.27025
$42.7025
25
$4.03712
$100.928
100
$3.49885
$349.885
250
$3.319376
$829.844
500
$2.978478
$1489.239
1000
$2.66475
$2664.75
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 28V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.5V |
| Function | Step-Down |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 2.1MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX16903 |