MAX17501EATB+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX17501EATB+
패키지:
10-TDFN (3x2)
설명:
IC REG BUCK 3.3V 500MA 10TDFN
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 60V
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 10-TDFN (3x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Function Step-Down
Series Himalaya
Package / Case 10-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 600kHz
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V