Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX17601ASA+
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.4225
$2.4225
10
$2.1755
$21.755
25
$2.05238
$51.3095
100
$1.748665
$174.8665
250
$1.641904
$410.476
500
$1.436666
$718.333
1000
$1.231428
$1231.428
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Driven Configuration | Low-Side |
| Rise / Fall Time (Typ) | 40ns, 25ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 4A, 4A |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4V ~ 14V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Channel Type | Independent |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX17601 |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2.1V |