Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX1774EEI+
패키지:
28-QSOP
배치:
-
설명:
IC REG BCK ADJ 1.5A/2A DL 28QSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.1745
$10.1745
10
$9.19125
$91.9125
25
$8.76356
$219.089
100
$7.6095
$760.95
250
$7.2675
$1816.875
500
$6.62625
$3313.125
1000
$6.4125
$6412.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 28V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.5A, 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 5V, 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-QSOP |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 1.25MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V, 1.25V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX1774 |