Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX195BEWE+
패키지:
16-SOIC
배치:
-
설명:
IC ADC 16BIT SAR 16SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$75.1925
$75.1925
10
$71.4343
$714.343
25
$69.7965
$1744.9125
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | ±5V |
| Input Type | Single Ended |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | ±5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 85k |
| Base Product Number | MAX195 |