Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX4208EVKIT+
패키지:
-
배치:
-
설명:
KIT EVAL FOR MAX4208
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Channels per IC | 1 - Single |
| Output Type | Single-Ended, Rail-to-Rail |
| Current - Supply (Main IC) | 1.4 mA |
| Slew Rate | 0.08V/µs |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.85V ~ 5.5V, ±1.425V ~ 2.25V |
| Utilized IC / Part | MAX4208, MAX4209 |
| Package | Box |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Base Product Number | MAX4208 |