Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX5035DASA+
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.1395
$5.1395
10
$4.6132
$46.132
25
$4.36088
$109.022
100
$3.77948
$377.948
250
$3.585642
$896.4105
500
$3.217403
$1608.7015
1000
$2.8785
$2878.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 76V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 13.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 7.5V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 125kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5035 |