Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX5042ATN+
패키지:
56-TQFN (8x8)
배치:
-
설명:
IC HOT SWAP CTRLR GP 56TQFN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Current - Supply | 20 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 56-TQFN (8x8) |
| Current - Output (Max) | - |
| Internal Switch(s) | No |
| Series | - |
| Type | Hot Swap Controller, Switching Regulator |
| Package / Case | 56-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Supply | 20V ~ 76V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | Latched Fault, Thermal Limit |
| Package | Tube |
| Programmable Features | Fault Timeout, UVLO |
| Base Product Number | MAX5042 |