Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX5388MAUB+
패키지:
10-uMAX/uSOP
배치:
-
설명:
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10UMAX
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.869
$2.869
10
$2.57735
$25.7735
25
$2.43656
$60.914
100
$2.11185
$211.185
250
$2.00355
$500.8875
500
$1.79778
$898.89
1000
$1.6245
$1624.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Configuration | Potentiometer, Rheostat |
| Temperature Coefficient (Typ) | 35ppm/°C |
| Number of Taps | 256 |
| Tolerance | ±25% |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Memory Type | Volatile |
| Supplier Device Package | 10-uMAX/uSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.6V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Features | - |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 250 |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tube |
| Taper | Linear |
| Interface | SPI |
| Base Product Number | MAX5388 |