Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX5722AUA+
패키지:
8-uMAX/uSOP
배치:
-
설명:
IC DAC 12BIT V-OUT 8UMAX
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$11.267
$11.267
10
$10.3588
$103.588
25
$9.92978
$248.2445
100
$8.749025
$874.9025
250
$8.319644
$2079.911
500
$8.05125
$4025.625
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±2, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Settling Time | 10µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX5722 |