Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX603EPA+
패키지:
8-PDIP
배치:
-
설명:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 8DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.7475
$5.7475
10
$5.18795
$51.8795
25
$4.94684
$123.671
100
$4.29514
$429.514
250
$4.1021
$1025.525
500
$3.74015
$1870.075
1000
$3.6195
$3619.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 35 µA |
| Voltage - Input (Max) | 11.5V |
| PSRR | - |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 11V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V (5V) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.55V @ 500mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX603 |