Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX6971AUG+
패키지:
24-TSSOP
배치:
-
설명:
IC LED DRVR LINEAR 55MA 24TSSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.7475
$5.7475
10
$5.18795
$51.8795
25
$4.94684
$123.671
100
$4.29514
$429.514
250
$4.1021
$1025.525
500
$3.74015
$1870.075
1000
$3.6195
$3619.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Lighting, Signage |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 16 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 36V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency | - |
| Dimming | - |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 55mA |
| Base Product Number | MAX6971 |