Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX738ACWE+
패키지:
16-SOIC
배치:
-
설명:
IC REG BUCK 5V 750MA 16SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.8185
$7.8185
10
$7.06705
$70.6705
25
$6.73816
$168.454
100
$5.85086
$585.086
250
$5.5879
$1396.975
500
$5.09485
$2547.425
1000
$4.9305
$4930.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 750mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 6V |
| Function | Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Frequency - Switching | 160kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX738 |