Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX764EPA+
패키지:
8-PDIP
배치:
-
설명:
IC REG BCK BST ADJ/-5V 8DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.702
$8.702
10
$7.85935
$78.5935
25
$7.49436
$187.359
100
$6.50712
$650.712
250
$6.214672
$1553.668
500
$5.666332
$2833.166
1000
$5.42925
$5429.25
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Current - Output | 260mA |
| Output Configuration | Negative |
| Topology | Buck-Boost |
| Voltage - Output (Max) | -16V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -1V (-5V) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX764 |