Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX8517EUB+
패키지:
10-uMAX-EP
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR POS ADJ 1A 10UMAX
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.22
$7.22
10
$6.5189
$65.189
25
$6.21566
$155.3915
100
$5.39695
$539.695
250
$5.154434
$1288.6085
500
$4.699631
$2349.8155
1000
$4.503
$4503
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 320 µA |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| PSRR | - |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 3.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-uMAX-EP |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Power On Reset |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.2V @ 1A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX8517 |