Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX8557ETE+
패키지:
16-TQFN (5x5)
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR POS ADJ 4A 16TQFN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.279
$10.279
10
$9.2834
$92.834
25
$8.85134
$221.2835
100
$7.685595
$768.5595
250
$7.340156
$1835.039
500
$6.692522
$3346.261
1000
$6.4125
$6412.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1.6 mA |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| PSRR | - |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 4A |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 3.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (5x5) |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Power On Reset |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.2V @ 4A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX8557 |