Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX8660BETL+T
패키지:
40-TQFN (5x5)
배치:
-
설명:
IC REG 8OUT BUCK/LNR SYNC 40TQFN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| w/Sequencer | No |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (4), Linear (LDO) (4) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 40-TQFN (5x5) |
| Number of Outputs | 8 |
| Series | - |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage/Current - Output 2 | Selectable, 900mA |
| Voltage/Current - Output 3 | 1.4V, 1.6A |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Voltage - Supply | 2.6V ~ 6V |
| Voltage/Current - Output 1 | Selectable, 1.2A |
| w/Supervisor | No |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| w/LED Driver | No |
| Base Product Number | MAX8660 |