Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX991ESA+
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.731
$4.731
10
$4.2503
$42.503
25
$4.0185
$100.4625
100
$3.4827
$348.27
250
$3.3041
$826.025
500
$2.96476
$1482.38
1000
$2.679
$2679
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Propagation Delay (Max) | 210ns |
| Output Type | CMOS, Push-Pull, Rail-to-Rail, TTL |
| Current - Output (Typ) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5.5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 5.5V, ±1.25V ~ 2.75V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Current - Input Bias (Max) | 1pA @ 5.5V |
| Hysteresis | ±2.5mV |
| Current - Quiescent (Max) | 96µA |
| Base Product Number | MAX991 |