Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAXM17900EVKIT#
패키지:
-
배치:
-
설명:
EVKIT FOR 100MA; 21V SYNCHRONOUS
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 100mA |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Voltage - Output | 5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Utilized IC / Part | MAXM17900 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 10V ~ 21V |
| Base Product Number | MAXM17900 |