NKK Switches
제품 번호:
MB2511S2G13
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.2485
$7.2485
10
$6.5113
$65.113
25
$6.21072
$155.268
50
$5.94358
$297.179
100
$5.709785
$570.9785
250
$5.409262
$1352.3155
500
$5.00859
$2504.295
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MB2500 |
| Type | Standard |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MB2511S |
| Color - Actuator/Cap | - |